O firmie

W dniu, w którym przyszedłeś na świat wszyscy się cieszyli, tylko Ty płakałeś. Żyj tak, aby w dniu, w którym przyjdzie Ci rozstać się z tym światem, płakali wszyscy inni, a Ty byś uśmiech miał na twarzy i śmierć spotkał spokojnie, kiedykolwiek przyjdzie.
Dag Hammarskjold, Sekretarz ONZ

Nasza firma powstała w 1991 roku i została zarejestrowana pod nazwą Usługi Pogrzebowe Karon, jej założycielem był Ryszard Lisowski, który kieruje firmą do dziś. W 1993 roku zmieniła nazwę na Zakład Usług Pogrzebowych Charonn, w tym czasie korzystaliśmy z Prosektorium i Kaplicy przy Szpitalu w Ostródzie.
W 2000r decyzje ostródzkiego ZOZ-u spowodowały przymusową zmianę lokalizacji firmy, tak więc kupiliśmy i zaadoptowaliśmy, na potrzeby biura i domu pogrzebowego, budynek po byłej kotłowni MPEC-u przy ul. Paderewskiego 2B.

Od 2001 roku przyjęliśmy nazwę Dom Przedpogrzebowy Charonn jako ostateczną i aktualną na dzień dzisiejszy. Od początku istnienia mieliśmy jasno wytyczony cel: zmienić dotychczasowy wizerunek zakładów pogrzebowych poprzez szczególny szacunek dla osoby zmarłej, wysoką kulturę obsługi, oprawę i sposób załatwiania formalności, aby w chwili śmierci osoby bliskiej i kochanej być przyjacielem i dobrym doradcą.

Wieloletnie doświadczenie zdobywanie w trakcie załatwiania formalności pogrzebowych pozwala nam zapewnić Rodzinom które znalazły się w tej bolesnej sytuacji na bez stresowe załatwienie wszelkich spraw związanych z organizacją Ceremonii pogrzebowej.

Dysponujemy aktualnie trzema autokarawanami (Ford Mondeo Pollmann, Renault Espace Rivage, Mercedes Benz 123), klimatyzowaną Salą Pożegnań oraz nowoczesną i spełniającą wszelkie wymogi sanitarne chłodnię na siedem ciał. Do tego szeroki wybór trumien od kilku dostawców oraz wprowadzenie nowinki technicznej jaką jest niewątpliwie winda pogrzebowa sprawiło, iż w ciągu kilku lat zdobyliśmy ogromne zaufanie mieszkańców Ostródy i okolic.

W roku 2005 i 2006 obsłużyliśmy ponad 65% ceremonii pogrzebowych w naszym mieście i okolicznych gminach. Jesteśmy zrzeszeni w Polskiej Izbie Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej i ściśle przestrzegamy przepisów Kodeksu Etyki Pogrzebowej oraz załatwiamy szybko i sprawnie wszelkie formalności związane z organizowaniem pogrzebu.

Zdając sobie sprawę, że śmierć zaskakuje i sprawia ból, staraliśmy się tak dostosować pomieszczenia firmy, aby przychodzący do Domu Przedpogrzebowego w sprawach formalnych mogli w kulturalnych warunkach usiąść, spokojnie porozmawiać czy nawet wypić kawę lub herbatę.